Recept

1kg vepřové krkovice v celku bez kosti
1 lžíci oleje
1 lžíci citronové šťávy
2 lžíce bílého vína
1 lžíci hořčice
1 lžičku dijonské hořčice
0,5 lžíce medu
1 lžičku soli
6 plátků slaniny
6 plátků tvrdého sýra
pepře podle chuti

Doba přípravy: 15min +2 hodiny
Náročnost: ***

1) Maso příčně nařízneme, asi 6x. Představte si, že z toho krájíte plátky na gril, jen je nedokrajujte a z masa udělejte takový vějířek.

2) Smíchejte olej, citronovou šťávu, bílé víno, hořčice, med a sůl do tekuté hmoty, marinády.

3) Maso jí potřete, i po plochách vzniklých řezem. Opepřete a zabalte do potravinářské folie nebo do uložte do mikrotenového sáčku. Minimálně na 24h do lednice.

4) Po vyjmutí vložte do každého řezu v mase plátek slaniny a plátek sýra a dejte péci na 200°C. Po 20 minutách trochu podlejte a teplotu snižte na 180°C. Pečte zhruba 1,5 hodiny.

 

5) Podávejte se šťouchanými bramborami nebo chlebem, chutnat bude oboje J

Partneři

Táta na mateřské - Netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty!Liberecka pražírna

Přihlášení

Albert kuchařka 2

Tak jsem dneska neodolala a pořídila si i druhé vydání Albert kuchařky. Přestože jsem měla tu první, která se dostávala za nákupy. Moc se mi do druhé nechtělo. Popravdě jsem z první neuvařila ani jeden recept. To co mne ale přesvědčilo, si v obchodě udělat trochu času a prolistovat si, ji byl Albertův únorový měsíčník, který jsem při nákupu získala ve čtvrtek a v pátek znovu prolistovala s kolegyněmi v práci.

Shodli jsme se, že tentokrát je tam do posledního receptu vše jak dělané na vyzkoušení. Znáte to, někdy ty recepty vypadají lákavě, ale nějaká surovina, postup či něco neidentifikovatelného Vás přesvědčí, že to ani zkoušet nebudete. Dnes ale ne, únorových se pokusím vyzkoušet co nejvíce.

Prolistovala jsem tedy při nákupu Albert kuchařkou "Spolu u stolu" a u pár receptů nastalo toto zjiště také. Už se moc těším, až vyzkouším "Zeleninový krém s bylinkami", "Smažené květákové placičky s koprovou majonézou", "Krkovičku v marinádě s portského a brusinek", "Avokádový tataráček" a mnoho dalšího.