Recept

500g mletého hovězího
sůl
pepř
mletá paprika
rajský protlak
bobkový list
nové koření

1) Mleté maso zasolte, opepřete a přisypte trochu mleté papriky. Můžete přikápnout i trochu worchestru. Nyní maso nejlépe rukama promíchejte, nechte chvilku odstát a pak pomocí lžíce ukrajujte hromádky, které v rukou vytvarujte do kuliček.

2) Rozehřejte olej, kuličky vložte do pánve a orestujte ze všech stran, aby se zatáhly a dál nepouštěly šťávu. Zůstanou tak šťavnatější. 

3) Poté přidejte rajský protlak, který jen pár vteřin posmažte a zalijte vodou. Osolte, přihoďte lístek bobkového listu a kuličku nového koření. Nechte provařit 15-20 minut, případně zahustěte.

4) Nejlépe podávat s těstovinami a zasypané hoblinkami sýra.

Partneři

Táta na mateřské - Netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty!Liberecka pražírna

Přihlášení

Losos zase jinak

Dnes večer jsem dojídala skvělé zapečené brambory s mrkví, které byly základem nového receptu na lososa, který jsem zkoušela z časopisu. Když v tom se pod stolem objevila naše kočka v tlamě s kořistí. Je to lovec a celé loňské léto nosila domů ještěrky, háďata, krtky a samozřejmě myšky. To co ale dnes pištělo na celé kolo, byl netopýr. Takže místo, abych si vychutnala to skvělé jídlo znovu, započal lov. S manželem jsme honili netopýra za všemi skříňkami a v koutech o kterých jsem ani nevěděla, že se v našem bytě nachází.

Kočka nás taky přesvědčila o tom, že umí faaakt vysoko skákat a většina vystavených i skleněných věcí to přežila. Asi po půlhodince jsme jej chytili a oknem mohl znovu odletět vstříc lepším dobrodružstvím a já si dál vychutnat nové jídlo s lososem.

 

Po týdnu s angínou, která postihla celou rodinku a kdy jsme vařili samá dietní jídla, jsem měla chuť na experimentování. Prošla jsem tedy některé časopisy a narazila na „Zapečeného lososa s fazolkami“. Recept byl nafocen krásně a suroviny byly taky jednoduché, nebránilo tedy nic jej vyzkoušet. Je to opravdu dobré, jen doporučuji, pokud máte rádi kořeněnější jídla, přidat si ho i sem. Jen slané je toto jídlo dosti nevýrazné. Mě zachránil citrónový pepř, kterým jsem posypala lososa.