Recept

300g hovězího předního
1 cibuli
olej
4 brambory
3 lžičky mleté papriky
majoránka
sůl

Doba přípravy: 60 minut (podle masa i déle)
Náročnost: **

1) Oloupanou cibuli pokrájenou na kostičky dáme smažit na trochu oleje. 

2) Když je zezlátlá, přidáme na drobné kostky pokrájené maso a dusíme do úplného vypečení. Maso může být i trochu přichytlé. Udělá to pak tu správnou gulášovou příchuť :).

3) Přilijeme trochu vody a necháme opět dusit. Pokud je maso ze staršího kusu, můžeme dusit i hodinu a půl.

4) Opět necháme vydusit a přidáme 3 lžičky mleté papriky. Necháme zpěnit, ale né dlouho, aby nezhořkla a dolijeme asi 1,5 litru vody.

5) Oškrábeme brambory, nakrájíme na drobné kostky a přidáme do polévky. Přisolíme.

6) Necháme vařit a před koncem vaření, asi 5 minut, přidáme půl lžičky majoránky.

Partneři

Táta na mateřské - Netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty!Liberecka pražírna

Přihlášení

Losos zase jinak

Dnes večer jsem dojídala skvělé zapečené brambory s mrkví, které byly základem nového receptu na lososa, který jsem zkoušela z časopisu. Když v tom se pod stolem objevila naše kočka v tlamě s kořistí. Je to lovec a celé loňské léto nosila domů ještěrky, háďata, krtky a samozřejmě myšky. To co ale dnes pištělo na celé kolo, byl netopýr. Takže místo, abych si vychutnala to skvělé jídlo znovu, započal lov. S manželem jsme honili netopýra za všemi skříňkami a v koutech o kterých jsem ani nevěděla, že se v našem bytě nachází.

Kočka nás taky přesvědčila o tom, že umí faaakt vysoko skákat a většina vystavených i skleněných věcí to přežila. Asi po půlhodince jsme jej chytili a oknem mohl znovu odletět vstříc lepším dobrodružstvím a já si dál vychutnat nové jídlo s lososem.

 

Po týdnu s angínou, která postihla celou rodinku a kdy jsme vařili samá dietní jídla, jsem měla chuť na experimentování. Prošla jsem tedy některé časopisy a narazila na „Zapečeného lososa s fazolkami“. Recept byl nafocen krásně a suroviny byly taky jednoduché, nebránilo tedy nic jej vyzkoušet. Je to opravdu dobré, jen doporučuji, pokud máte rádi kořeněnější jídla, přidat si ho i sem. Jen slané je toto jídlo dosti nevýrazné. Mě zachránil citrónový pepř, kterým jsem posypala lososa.