Recept

1 okurka hadovka
250g tvarohu
2 stroužky česneku
sůl
pepř

 

Doba přípravy: 10 minut
Náročnost: *

1) Oloupanou okurku nastrouháme na jemném struhadle. Slijeme vodu, která s tím vznikne, aby nebyl dip moc řídký.

2) K okurce přimícháme tvaroh, sůl, pepř a utřený česnek. Pokud je tvaroh hodně hustý, můžeme přilít trochu mléka. 

3) Necháme vychladit a podáváme ke grilovaným dobrotám, nebo jen tak s pečivem.

Partneři

Táta na mateřské - Netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty!Liberecka pražírna

Přihlášení

Palačinky 100x jinak

Zas jeden páteční večer, kdy na mě děti celé odpoledne žadonily palačinky. Nedivím se, já si své dětství, tedy asi tak 10-12 rok, pamatuji co se večeří týče, taky dost jednotvárně. Už jsem uměla uvařit krupicovou kaši a usmažit palačinky. A jak to tak u vzpomínek bývá, mám pocit, že jsem každý večer vařila já a jen jsem střídala tyto dvě jídla :).  Já je samozřejmě měla jen s marmeládou. Mé děti už víc dají na nutellu.

Ale dnes v dospělosti, mi takto na sladko už chutnají méně, a ještě méně tím, když je mám tak často. :) Zkusila jsem tedy dvě obměny. První se špenátem, no nedivte se, já bych ho teď jedla klidně denně. Doma to svádím na nedostatek železa, ale to se těžko dělá, když je skoro každý 3 den hovězí :). Nicméně v kombinaci se žampiony to nejen hezky vypadá a vřele doporučuji. Zas tak náročné na přípravu nejsou.

Další byly s dušenými hruškami. Byla to sladká verze, braná jako "sladká tečka". Dušené hrušky nejsou také náročné na přípravu a jídlo jako jsou palačinky, skvěle zpestří. Důležité ale je, nechat je dobře podusit, aby v případě, že jsou ještě za čerstva tvrdé, byly do palačinek měkounké. :)