Recept

16 stonků chřestu
80g másla
2 lžíce polohrubé mouky
litr kuřecího vývaru
1 smetana ke šlehání
pepř nejlépe bílý
sůl

Doba přípravy: 40 minut
Náročnost: **

1) Stonky chřestu oloupeme ze 2/3 a nakrájíme na 2-3 cm kousky. Hlavičky si odkrájíme bokem.

2) V hrnci rozpustíme máslo, přihodíme špalíčky a orestujeme. Přisypeme mouku a osmahneme. Přilijeme kuřecí vývar, osolíme, opepříme a necháme asi 30 minut vařit.

3) Poté rozmixujeme, přidáme hlavičky chřestu a smetanu, krátce povaříme a můžeme podávat.

Partneři

Táta na mateřské - Netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty!Liberecka pražírna

Přihlášení

Výtečné zelňáky podle Alberta

Včera jsem usínala nad novou kuchařkou od Alberta "Spolu u stolu". Jestli se ptáte, na hezké sny. Ano měla jsem voňavé a chutnající. Mě se dost často zdá o jídle, a když nemůžu usnout, tak místo počítání oveček, dělám několika patrový šlehačkový dort. Když je dost veliký, padnu únavou :) Jídlo je vážně moje vášeň a i na postavě je to znát :D.

Nakonec jsem se ale dnes nepustila do žádného receptu z této knihy, ale do v únorovém čísle zveřejněných "Zelňáků". Už v pátek jsme na ně koukaly s kolegyněmi a příprava proběhla. Koupila jsem vepřové sádlo a doma jsme uškvařili čerstvé škvarečky. 

Udělala jsem je hned po nedělním obědě, samozřejmě zas steak :). Jediné co mne překvapilo, bylo zvážení si vymačkaného zelí ze sklenice, která měla deklarovaných 680g. Po vymačkání, ho totiž zůstalo jen 380g. Naštěstí mám vždy zásoby čítající několik balení. Manžel to nazývá syslením, já skvělým strategickým plánováním.

Recept není opravdu náročný, jen vše smícháte, vyválíte, vykrájíte a usmažíte. No a to nejlepší, pak celé odpoledne, večer chodíte a jeden po druhém ochutnáváte, až nic na talíři nezbude :D. Tak vřele doporučuji, je to skvělá chuťovka, když přijde návštěva.