Recept

4 kuřecí prsa
koření na kuře, gurmán nebo jiné pikantní
konzervu krájených žampionů
1 zakysanou nebo na šlehání smetanu
pepř
sůl
kmín

Doba přípravy: 30 minut
Náročnost: **

1) Naklepáme kuřecí prsa, která můžeme rozkrájet na tři tenčí plátečky. Posypeme pikantním kořením a dáme smažit na pánev.

2) V míse nebo hrnku si připravíme rozmíchanou smetanu s trochou vody, přisolíme a připepříme.

3) Když je kuře opečené z obou stran, vyndáme je a uchováme v teple.

4) Do pánve nasypeme asi dvě lžičky koření, které bylo na kuřeti, a přidáme scezené žampiony.

5) Žampiony lehce orestujeme, zasypeme kmínem a přilijeme rozmíchanou smetanu.

6) Omáčku lehce provaříme a můžeme podávat. Tak, že nalijeme omáčku na talíř a doprostřed posadíme kousky kuřete.

Partneři

Táta na mateřské - Netradiční stránka pro všechny rodiče pohledem Táty!Liberecka pražírna

Přihlášení

Výtečné zelňáky podle Alberta

Včera jsem usínala nad novou kuchařkou od Alberta "Spolu u stolu". Jestli se ptáte, na hezké sny. Ano měla jsem voňavé a chutnající. Mě se dost často zdá o jídle, a když nemůžu usnout, tak místo počítání oveček, dělám několika patrový šlehačkový dort. Když je dost veliký, padnu únavou :) Jídlo je vážně moje vášeň a i na postavě je to znát :D.

Nakonec jsem se ale dnes nepustila do žádného receptu z této knihy, ale do v únorovém čísle zveřejněných "Zelňáků". Už v pátek jsme na ně koukaly s kolegyněmi a příprava proběhla. Koupila jsem vepřové sádlo a doma jsme uškvařili čerstvé škvarečky. 

Udělala jsem je hned po nedělním obědě, samozřejmě zas steak :). Jediné co mne překvapilo, bylo zvážení si vymačkaného zelí ze sklenice, která měla deklarovaných 680g. Po vymačkání, ho totiž zůstalo jen 380g. Naštěstí mám vždy zásoby čítající několik balení. Manžel to nazývá syslením, já skvělým strategickým plánováním.

Recept není opravdu náročný, jen vše smícháte, vyválíte, vykrájíte a usmažíte. No a to nejlepší, pak celé odpoledne, večer chodíte a jeden po druhém ochutnáváte, až nic na talíři nezbude :D. Tak vřele doporučuji, je to skvělá chuťovka, když přijde návštěva.